Kolaże

Depilacja u sportowców

Depilacja u mężczyzn nigdy nie cieszyła się szczególną popularnością. Mimo to, oglądając zawody sportowe, takie jak pływanie, bieg czy sztuki walki zauważamy męskich zawodników z gładko ogolonym torsem oraz nogami. W przypadku sportowców depilacja ciała służy zapewnieniu sobie komfortu oraz, przede wszystkim, prawidłowej higieny. Dlaczego depilacja u zawodników sportowych jest taka ważna?

Depilacja laserowa u sportowców

Kolaże Nieprzyjemny zapach potu jest krępujący dla każdego. Na nadmierne pocenie narażeni są szczególnie zawodowi sportowcy, którzy każdego dnia intensywnie trenują. Kompleksowe usuwanie owłosienia skutkuje mniejszą potliwością i, tym samym, mniejszym wydzielaniem zapachów. Poza tym ciało wystawione na intensywny wysiłek fizyczny i częstą potliwość jest narażone na rozwój infekcji w miejscach intymnych. Regularna depilacja zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznych drobnoustrojów. W całej Polsce znajdziemy mnóstwo dobrze wyposażonych salonów, w których oferowana jest innowacyjna bezbolesna depilacja laserowa Łódź czy jakiekolwiek inne większe miasto posiada przynajmniej kilka obiektów, które prowadzą zabiegi tego typu. Inną korzyścią przemawiającą za kompleksowym goleniem ciała jest fakt, że gładka skóra lepiej się schładza, co jest szczególnie istotne w przypadku bardziej wymagających dyscyplin. Oprócz samej higieny i komfortu, golenie skóry pomaga osiągać również lepsze wyniki na zawodach.

KolażeOwłosienie powoduje większy opór powietrza, co utrudnia efektywne uprawianie wielu aktywności, takich jak bieganie, pływanie czy kolarstwo. Gładko ogolone ciało potrafi znacząco „przyspieszyć” zawodnika w wyścigu do mety. Sportowiec startujący w ważnych zawodach musi być maksymalnie skoncentrowany. Nic nie może go rozpraszać. Bardzo często kostiumem sportowca są obcisłe ciasne kombinezony, które mogą okazać się bardzo niewygodne, gdy osoba jest nadmiernie owłosiona. Uczucie dyskomfortu zmniejsza koncentrację. Zawodnik nie jest w stanie skupić się na rozgrywce. Nie każdy wie, że gładsza skóra to również szybsza regeneracja. Wszelkie rany, oparzenia czy otarcia goją się prędzej, gdy skóra jest ogolona. Dzięki temu sportowcy szybciej mogą wrócić do kolejnych treningów. Depilacja umożliwia także sprawniejsze opatrywanie wszelkich ran. Maści i kremy lepiej się wchłaniają, a plastry i bandaże łatwiej zdjąć z gojącej się skóry. Przemęczone ciało sportowca bardzo często poddawane jest niezbędnym masażom lub innym tego typu zabiegom. Badania wykazały, że również i w tym wypadku depilacja jest korzystna, bowiem masaż jest dużo bardziej efektywny, jeśli wykonuje się go na gładko ogolonym ciele.

W przypadku sportowców, którzy celują w pierwsze miejsce na podium, dokładna kompleksowa depilacja jest wręcz koniecznością. Nie tylko zapewni komfort i pewność siebie podczas intensywnych zmagań na treningu, lecz również przyczyni się do większej wydajności na zawodach.