koszulka

Idealna koszulka na lato

Znalezienie odpowiedniej koszulki na zimę jest bardzo łatwe. Ma ona przede wszystkim zapewniać komfort cieplny, tak by podczas przebywania na mrozie się nie przeziębić. Koszulka często jest warstwą spodnią w ubieraniu się ,,na cebulkę”, a na nią nakładany jest sweter, czy bluza. Koszulka zatem nie musi być wcale gruba. Inaczej jest niestety latem.

Stylowa koszulka z wełny

koszulkaZ jednej strony nie można się przegrzewać, a z drugiej zmarznąć też nikt nie chce. Latem człowiek bardziej się poci, cześciej też podejmuje aktywność fizyczną. Zimą zwykle większość osób woli spędzać czas w domu. Jest wiele tkanin z jakich takie koszulki mogą być wyrabiane. Tkaniny syntetyczne, takie jak poliester, są bardzo tanie, jednak nie przepuszczają powietrza i zmagają potliwość. Len jest cieńszy i przewiewny, ale za to bardzo się gniecie i trudno znaleźć odzież lnianą w sklepach. Najpopularniejsze są koszulki bawełniane, tanie i dobre, choć nie bez wad. Zwykła wełna owcza będzie za to za gruba. Czy jednak aby na pewno? Są różne odmiany wełny. Futro do stworzenia wełny pozyskuje się między innymi od owiec rasy merynos – modna koszulka wykonana z tej wełny będzie miała wiele fantastycznych właściwości. Przede wszystkim taka wełniana koszulka nie pochłania wilgoci.

koszulkaNawet osoby cierpiące na nadmierną potliwość będą zadowolone z jej noszenia. Także w przypadku zmoczenia koszulki np. podczas mżawki nadal będzie ona zapewniała komfort cieplny i nie będzie nieprzyjemnie lepiła się do skóry. Po wypraniu koszulka bardzo szybko schnie. Wystarczy ją na chwilę wystawić na suszarce na balkon i można ją zakładać z powrotem. Druga ważna kwestia jest taka, że wełna merino nie chłonie zapachów. Latem przy wysokich temperaturach czy też podczas treningu człowiek może się bardzo spocić. Sam antyperspirant to jednak nie wszystko. Koszulka z wełny merynosów nawet po całym dniu noszenia w pełnym słońcu nie będzie miała brzydkiego zapachu potu. Trzecia ważna sprawa to fakt, iż koszulka merino będzie lekka i przewiewna. W przeciwieństwie do tradycyjnej wełny ten gatunek ma bardzo cienki i gładki splot. Ubrania merino w niczym nie przypominają grubych swetrów ze zwykłej wełny.

Wygodnie się je nosi, przepuszczają powietrze, nie są ciężkie. Jak widać koszulka z wełny merynosów to idealna opcja na lato. Taka koszulka nie chłonie wilgoci ani zapachu potu, jest lekka jak piórko i przewiewna. Dodatkowo jej pielęgnacja nie sprawia problemów – wystarczy ją od czasu do czasu wyprać (rzadko się brudzi) i rozwiesić do wyschnięcia, prasowanie jest zbędne.