obrączki tytanowe

Jakie obrączki dla osób uczulonych na złoto?

Zakup odpowiedniej obrączki ślubnej jest bardzo ważny. Tego typu ozdoba zazwyczaj towarzyszy małżonkom do końca życia i może stanowić niezwykłą pamiątkę z ceremonii. Jej trwałość czy wygląd zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego została wykonana. Do najpopularniejszych materiałów używanych do tworzenia obrączek ślubnych należy złoto i ewentualnie srebro – co jednak w przypadku, kiedy osoba obdarowana ma uczulenie na tego typu tworzywa?

Designerskie obrączki z tytanu

obrączki tytanoweJak wówczas nie stracić cennej pamiątki i mimo wszystko sprawić drugiej osobie przyjemność? W przypadku pojawiania się alergii wywołanej kontaktem ze srebrem lub złotem znacznie lepszym wyborem będzie zakup obrączki z innego, równie eleganckiego materiału. Jak się okazuje, niestandardowe rozwiązania zyskują coraz większą popularność, gdyż sporo osób ceni sobie oryginalne, nietypowe podejście i tym samym zakupuje ozdoby, które pozbawione są srebra bądź złota. Jaki materiał będzie odpowiedni na obrączkę? Wiele osób decyduje się na zakup produktów wykonanych z tytanu. Jest to świetne rozwiązanie dla alergików, gdyż produkt nie wykazuje żadnych właściwości alergizujących. To sprawdzony wybór dla osób, którym zależy na unikatowości podarowanej ozdoby, a także na jej estetycznym, eleganckim wyglądzie. Ślubne obrączki tytanowe potrafią zaskakiwać swoim designem – rzemieślnicy tworzą ciekawe wzory pierścieni, w razie potrzeby uzupełniają je klejnotami lub umieszczają na nich grawer.

obrączki tytanoweW większości przypadków obrączki z tytanu tworzone są pod indywidualne zamówienie, co jeszcze bardziej podkreśla ich unikatowość. Sam tytan ma wiele właściwości, przez co tak często jest wybierany. Do najważniejszych z nich należy przede wszystkim jego trwałość – to jeden z najsolidniejszych materiałów, dlatego stosuje się go, chociażby w inżynierii, budownictwie czy chirurgii. Warto zaznaczyć, że tytan jest odporny na wszelkie uszkodzenia, wgniecenia, zarysowania, a także na wodę oraz pot, dlatego nic nie stoi na drodze, aby nosić obrączkę podczas ćwiczeń na siłowni. Zalet samego materiału jest znacznie więcej. Wbrew pozorom stworzenie własnej obrączki z tytanu nie należy do najdroższych inwestycji. Pięknie wyglądającą ozdobę wykonaną z tego materiału można zakupić już za około 200-400 złotych.

Ostateczny koszt zależy od wzoru, jaki zostanie naniesiony na pierścień, kamieni szlachetnych, które będą umieszczone na produkcje, a także wykonanych grawerów i zastosowanych stopów tytanu. Warto przejrzeć gotowe propozycje oferowane przez rzemieślników.