makijaż permanentny szczecin

Makijaż permanentny – o czym pamiętać?

Makijaż permanentny jest bardzo trudny do odróżnienia od zwykłego, nakładanego za pośrednictwem kosmetyków takich jak tusze i wiele innych wariantów. Jak się okazuje, wykonywany jest w sposób bardzo podobny, co tatuaże. Jeśli chodzi o osobę trudniącą się w wykonywaniu dzieła tego typu, jest to tak zwana linergistka. Dzięki permanentnemu makijażowi każda kobieta zyska trochę na czasie, ponieważ nie będzie musiała spędzać rano często dość długiego czasu przed lustrem.

Gdzie można zrobić niedrogi makijaż permanentny

niedrogi makijaż permanentny - SzczecinNa samym wstępie warto od razu doprecyzować, że makijaż permanentny nie powinien być wykonywany przez niektóre osoby, a są to między inny: kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby posiadające infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, osoby z cukrzycą, a także z chorobami nowotworowymi. Należy także pamiętać, że przed zabiegiem niedozwolone jest spożycie alkoholu, gdyż mógłby on doprowadzić do sytuacji, w której zostałaby rozrzedzona krew. Jeśli chodzi o samo wykonanie makijażu permanentnego, robi się go w sposób niemalże identyczny, co tatuaż. Polega na wprowadzeniu pod warstwę skóry specjalnego barwnika, a robione jest to za pomocą cienkiej igły. Ze względu na inwazyjny charakter tego typu procesów, nie może być wykonywany przez każdą kosmetyczkę – do tego zadania są zatrudniane tak zwane linergistki, odpowiednio przeszkolone i wykwalifikowane w zakresie wykonywania tego typu makijażu.

makijaż permanentny szczecinPowodem jest między innymi wysokie ryzyko zakażenia, co wiąże się z koniecznością odpowiedniej wiedzy jak temu zapobiec, przestrzegając procedury i higieny. W przypadku najpopularniejszego makijażu brwi, cały proces rozpoczyna się od znieczulenia łuku brwiowego. Następnie linergistka stworzy specjalny szkic, wybierając kształt, a także kolor zgodnie z życzeniem klientki. Następnie wykonuje się samo „tatuowanie” za pomocą igły. Warto dodać, ze ostateczny efekt będzie widoczny po zagojeniu. Możliwość zaoszczędzenia sporej ilości gotówki to główna zaleta, którą charakteryzuje się niedrogi makijaż permanentny – Szczecin i wiele innych miast posiada w swoim obrębie duża ilość gabinetów wykonujących tego typu zabiegi. Makijaż ten utrzymuje się około dwóch lat, dzięki czemu można przez ten okres czasu zaoszczędzić na kosmetykach, których nie trzeba kupować.

Makijaż permanentny jest stosunkowo nowoczesną techniką. Pozwala na utrzymanie makijażu przez długi czas przy jednoczesnym zaoszczędzeniu sporej ilości gotówki, które w innym przypadku zostałyby wydane na kosmetyki. Zabieg ten wykonywany jest przez specjalnie wykwalifikowane w tym zakresie kosmetyczki zwane także linergistkami. Warto dodać, że makijaż permanentny jest wykonywany bardzo podobną techniką, co tatuowanie – poprzez aplikowanie pod skórę barwnika za pomocą igły.