kurtki z alpaki

Modne i ciepłe kurtki zimowe

Kiedy dni robią się coraz krótsze a aura za oknem nie jest sprzyjająca to czas porzucić swetry i narzutki na rzecz ciepłych kurtek. Kurtki sprawdzają się przede wszystkim wiosną oraz jesienią, jednak wybrane modele będą idealne także zimą. Wszystko zależy od kroju oraz od materiału z jakiego odzież jest wykonana. Dobre jakości kurtka będzie z powodzeniem noszona przez kilka sezonów.

Kurtka na zimowe dni

kurtki z alpakiJakie modele warto wybierać? Na pewno dobrym rozwiązaniem są kurtki z kapturem. Noszenie czapek sprawia, że fryzura się psuje, włosy się elektryzują i przetłuszczają. W dodatku zawsze trzeba mieć czapkę ze sobą, a jeśli się o niej zapomni to można szybko zmarznąć. Kaptur sprawi, że kurtka sprawdzi się zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze dni. Chroni także przed deszczem i wiatrem. Czasem kurtki mają kaptur odpinany, zatem kiedy wiadomo że dni będą ciepłe to można się go pozbyć. Dobra kurtka musi mieć też odpowiednią długość. Najlepsze są modele sięgające przynajmniej bioder, są też modele do ud. Krótsze kurtki nie będą dostatecznie chroniły przed chłodem. Również rękawy nie mogą być zbyt krótkie. Lepsze już są za długie, bo zawsze można je podwinąć lub podciągnąć, a rozwinięte będą dodatkowo ogrzewały ręce, szczególnie wtedy, kiedy nie mamy rękawiczek. Kolejna ważna rzecz to kieszenie.

kurtki z alpakiKurtka zimowa powinna mieć przynajmniej dwie. Kieszenie się sprawdzają kiedy chcemy ogrzać sobie dłonie. Można do nich wsadzić też portfel i siatkę na zakupy, więc idąc do sklepu nie trzeba brać ze sobą torebki. Najlepsze są kieszenie głębokie, zapinane na zamek błyskawiczny. Z takiej kieszeni na pewno nic nam nie wypadnie. Ważną kwestią jest także materiał i grubość kurtki. Modne kurtki z alpaki idealnie sprawdzą się w chłodniejsze dni. Alpakowa wełna dobrze grzeje, nie jest ciężka, nie mechaci się też tak jak wełna owcza. Puszysta, stylowa kurtka będą odpowiednia nawet dla największego zmarzlaka. Dobrą alternatywą będą też kurtki wełniane lub też grube kurtki pikowane z lekkim wypełnieniem. Zimą warto zadbać przede wszystkim o komfort cieplny, tak by się nie przeziębić. Jak ciepło, ale stylowo ubrać się zimą?

Dobrym rozwiązaniem będą kurtki z paskiem, które podkreślą talię, jak również kurtki ze stylowymi, szerokimi kołnierzami. Ciepła, wygodna i modna kurtka to rzecz niezbędna w każdej szafie. Warto kupować kurtki dłuższe, zakrywające biodra, majace długie rękawy oraz zapinane kieszenie i odpinany kaptur. Taka kurtka będzie się dobrze nosiła przez wiele sezonów i na pewno się nie zniszczy.