plecak coolpack

Plecaki idealne dla dzieci

Wielu rodziców zwraca uwagę na to, że ich dzieci muszą codziennie nosić masę podręczników i zeszytów do szkoły, co niekorzystnie wpływa na ich kręgosłup. Mało w której szkole są dostępne szafki na rzeczy, w których można książki zostawić, pozostaje zatem ich noszenie w plecaku. Można próbować zminimalizować ciężar rzeczy np. poprzez zakup małych zeszytów w miękkiej oprawie, zamiast tych grubych, w twardej oprawce.

Plecak w bajkowe wzory

plecak coolpackStrój do zajęć wychowania fizycznego można nosić w osobnym worku, co odciąży kręgosłup. Jednak grunt to wybrać odpowiedni plecak lub tornister dla dziecka. Dzięki niemu dziecko nie będzie narzekało na ból pleców, nie ma ryzyka skoliozy, czy innych wad postawy. Jaki plecak czy tornister będzie wart uwagi? Pierwsza kwestia to wygodne, szerokie i regulowane pasy naramienne. Powinny mieć one miękkie wypełnienie, tak by noszenie plecaka było maksymalnie komfortowe. Pasy nie mogą wbijać się w ramiona, ani obcierać skóry. Ich długość powinna być regulowana, tak by mniejsze dzieci miały krótsze pasy, a starsze – dłuższe. W ten sposób także ten sam plecak może być noszony wiele lat. druga kwestia to pojemność plecaka. Polecane są te z dużą ilością kieszeni. W głównej, największej kieszeni zmieszczą się podręczniki i zeszyty.

plecak coolpackDruga (opcjonalna) kieszeń będzie na ubrania na w-f. w ten sposób nie trzeba będzie szukać zeszytów ukrytych pod koszulkami i spodenkami. Trzecia kieszeń służy do przechowywania drugiego śniadania. Butelkę z piciem można chować do tej kieszeni lub do bocznej, z siatki, często obecnej przy dziecięcych plecakach. Każda kieszeń powinna być zapinana na zamek. Plecak dla dziecka musi być także ładny. Dziewczynkom spodoba się plecak różowy, w kwiatki, a chłopacy będą woleli te w ciemniejszych kolorach, z samochodami czy rakietami. Dobry plecak coolpack z motywami z różnych dziecięcych bajek będzie pożądany przez każde dziecko. Ponadto taki plecak świeci, co sprawia że nie tylko wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie, ale zwiększa też widoczność dziecka na drodze. Markowe plecaki Coolpack lub inne wykonywane są z wodoodpornego i łatwego w czyszczeniu tworzywa sztucznego. Nie chłonie ono zapachów, a plamy nie wnikają głęboko w strukturę materiału.

Taki plecak wystarczy przeczyścić mokrą gąbką (można dodać też nieco płynu do prania lub do mycia naczyń), w przypadku gdy plecak jest naprawdę mocno zabrudzony można go wrzucić do prania. Cena dobrego plecaka dla dziecka to od kilkudziesięciu do stu pięćdziesięciu złotych, nie jest to dużo biorąc pod uwagę że plecak będzie wykorzystywany przez długi czas.