wózek inwalidzki ręczny

Skuter jako wózek inwalidzki

W celu ułatwienia życia codziennego niepełnosprawnym produkuje się różnego rodzaju i wielkości pojazdy elektryczne. Są one wyposażone w liczne elementy służące do ułatwienia życia codziennego. Oprócz stabilnych kół, licznych odblasków, regulowanego siedzenia i mocnego akumulatora lub baterii można też kupić skutery dwuosobowe albo z zadaszeniem. Jest to ukłon dla osób, które cenią sobie wygodę.

Niezwykłe skutery inwalidzkie

wózek inwalidzki typu skuterPopularny wózek inwalidzki typu skuter jest pojazdem na trzech lub czterech kołach, który można prowadzić samemu po różnych rodzajach nawierzchni. Aby bezpiecznie podróżować również w razie opadów deszczu wyposaża się pojazdy w kabinę otwieraną drzwiami. Takie autko nie wymaga ani rejestracji, ani żadnych zezwoleń czy uprawnienia na prawne poruszanie się nim po drodze. Taki pojazd jest zwinny i bezpieczny, a do tego ma wycieraczki do przecierania przedniej szyby. Zwykle takie modele mają automatyczny hamulec, więc można nim śmiało jeździć bez obawy o utratę kontroli nad pojazdem. Jako że wnętrze jest zadaszone, w środku można włączyć ogrzewanie, które na pewno przydaje się zimą. W razie jakichkolwiek problemów drzwi można zdjąć i bezpiecznie wejść do środka. Jest to duże ułatwienie w przypadku trudności w poruszaniu nogami. Jeżeli w rodzinie są dwie osoby niepełnosprawne, albo ktoś chce po prostu poruszać się z osobą zdrową wózkiem inwalidzkim typu skuter możne kupić model dwuosobowy, bez dachu.

wózek inwalidzki ręcznyJest to bardzo stabilny pojazd, który dodatkowo wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, gdy obok siedzi druga osoba. Komfortu jazdy dodają skórzane fotele, dlatego przy zakupie takiego modelu warto zwrócić uwagę na tapicerkę. Taki skuter nie różni się dużo pod względem budowy jak i sposobu działania. Również trzeba go ładować i jest w stanie przejechać kilkadziesiąt kilometrów – jest to uzależnione do jakości i pojemności baterii. Niemniej ważna jest gwarancja producenta na elementy wyposażenia skutera, gdyż pojazd kosztuje niemało, a nie trudno o usterkę spowodowaną wadą techniczną. Po więcej ciekawych modeli pojazdów elektrycznych typu skuter dla niepełnosprawnych można zajrzeć do Internetu.

Obojętnie na jaki by się nie zdecydowało model, skuter oprócz wydajnej jazdy musi być też bezpieczny i wygodny. Wielu producentów oferuje skutery wyposażone w koszyki lub bagażniki. Można w ten sposób pojechać na zakupy lub przewieźć rzeczy z jednego miejsca na drugie. Poprzez zakup elektrycznego pojazdu niepełnosprawny może bardzo łatwo ułatwić sobie życie codzienne.